Стати партнером

Illustration

Історії реальних людей

18 жовтня 2022

Вашого будинку більше немає

Ця історія могла б бути пересічною: госпіталізація, лікування, операція. Натомість — дивом збережене життя, втрачений дім та невідомість попереду.

23 лютого з села Мощун В’ячеслава на швидкій доставили у лікарню з пневмонією. Через ускладнення попередніх хвороб йому ампутували ногу. Коли він одужав, виявилося, що всі шляхи до рідного села заблоковані.

29 червня до нас звернувся терапевт В’ячеслава з проханням допомогти відвезти його додому. @chris_tsukur прийняла запит та поїхала познайомитись із дідусем особисто. У штабі ONUKY знайшли для нього інвалідний візок і все необхідне для налагодження побуту.

Наступного дня Женя @datamolfar поїхав забирати В’ячеслава з лікарні. Дорогою в Мощун він розповів, що близьких родичів не має, контакт з далекими втрачений, а єдиний друг — сусід, який викликав йому швидку 23 лютого. Про його долю нам нічого невідомо.

“Із наближенням до Мощуна тривога посилювалась: після деокупації я часто їздив у область і знаю, що Мощун — одне з найбільш зруйнованих сіл, — каже @datamolfar — В’ячеслав не міг знайти свою вулицю — навколо були лише руїни. Зрештою він впізнав хвіртку до свого двору. За нею нас чекала пустка — покручений метал, гола арматура та обрушені стіни. Я остовпіло думав: як йому сказати про це, і куди тепер, адже в лікарні його більше не приймуть”. Будинок його єдиного друга також було зруйновано.

“Ми довго мовчали, — розповідає Женя, — аж раптом посеред важкої тиші він з придихом сказав: “Повна банка кави залишилась вдома. Шкода”. Дорогою він попросив цигарочку, ми зупинились і мовчки палили біля узбіччя”. Треба було зрозуміти — куди далі.

“Знайти за кілька годин місце у будинку для людей літнього віку — це виклик. — каже @chris_tsukur — Нам відмовляли, на кожне місце черга. Надала допомогу приватна установа: для В’ячеслава зробили знижку та дозволили жити упродовж місяця. Надалі ми маємо знайти йому новий прихисток”.

Ви можете долучитись до цього: кожна комфортна сума, якою ви ділитесь з @onuky.ua, допоможе знайти для В’ячеслава надійний прихисток. І замість: "Вашого будинку більше немає" він почує: "Разом ми знайшли для вас новий дім!".

Illustration

Твої 50 грн допоможуть дитині у боротьбі з раком

Допомогти

Історії реальних людей

Щоденник онуків

Illustration
Illustration
Illustration

Вашого будинку більше немає

23 лютого Вʼячеслава з села Мощун на швидкій доставили у лікарню з пневмонією.

“Я знаю, ким хочу бути.”

15-річна Даринка разом з мамою обирає, яке плаття пошити — незабаром випускний, 9 клас.

“Я знаю, ким хочу бути.”

15-річна Даринка разом з мамою обирає, яке плаття пошити — незабаром випускний, 9 клас.